Slik kan du se Sarpsborg-Molde sesongåpne tippeliga

Få dager igjen til seriestart i årets eliteserie er det økende fotballpuls hos tilhengerne. Et av lagene det knytter seg størst spenning til er Molde Fotballklubb. Klubben sesongåpner borte mot Sarpsborg 08 fredag 18. mars klokka 19.00. Er du Moldepatriot og ønsker du se kampen live kan du prøve å sikre deg en av de i alt 450 billettene til gjestetribunen. Disse selges gjennom Sarpsborg 08. Forhåndssalget på Super G i Amfi Borg og Visit Sarpsborg er allerede i gang.

 

Slik vil vi se på TV. Foto: Odd Roar Lange

De som skal se kampen på hjemme-tv kan se overføringen direkte på TVNorge Max. Sendingen starter klokka 18.00.

For den som bor i Molde blir det offisielle sesongstartsamlinger minst to ulike steder. Klubbens eget arrangement skjer på Løkta på Molde Fjordstuer. Her vises kampen på storskjerm, og det planlegges fotballrelaterte underholdningsaktiviteter før kampen og i pausen. Fun Fighters spiller unplugged etter kampen.

 

Mostrøm jubler - gjerne flere slike, Mathias. Foto: Odd Roar Lange

Tornekrattet, som er klubbens supporterklubb, planlegger samling på Sportspuben 1911. Samlingen er foreløpig ikke annonsert på sportsbarens hjemmeside. Jeg er derfor ikke kjent med spesielle aktiviteter her, utover visning av kampen.

Det er ingen aldersgrense ved noen av arrangementene, som selvsagt er gratis.

Reklamer

About Odd Roar Lange

Odd Roar Lange er prisbelønnet blogger, journalist, forfatter og foreleser. www.thetravelinspector.no har reiselivsstoff fra utlandet. For reiser i Norge: Følg reisebloggen www.toppenavnorge.no

Posted on 13. mars 2011, in Molde Fotballklubb and tagged , , . Bookmark the permalink. Legg igjen en kommentar.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google+-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google+ konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: