Hvem sladret om Jonevrets exit og Röslers ankomst?

Kjell Jonevret forlot Aker stadion i sol og blå himmel. Uwe Rösler ankommer i regn og gråvær. Omtrent slik mange av klubbens tilhengere føler det idag. Jeg for min del, gleder meg stort til fotballhøsten. Men på bakgrommet kan det bli bråk.

Joviale Jonevret serverte ikke akkurat utsagn som endte som spreke titler i avisene. Han sparket ikke ned vannbøtter eller reklameskilt. Nå blir det andre boller. Det blir kanskje i klubbens indre rom også. Når det blir kjent at den første sms-en om Jonevrets avgang ble sendt fra fotballpuben 1911 (hjemmefansens stamsted) klokka 23.05 søndag kveld. Ti timer før hovedpersonen selv ble varslet at han avr uten jobb!

«Jonevret sparkes, Rösler ansettes» lød lekkasjen fra Aker stadion. En lekkasje som spredde seg fort i Tornekrattets sms-system. Da hovedtreneren kom på jobb trodde han at ha hadde en jobb. Det visste den harde kjerne før de gikk til sengs.

Reklamer

About Odd Roar Lange

Odd Roar Lange er prisbelønnet blogger, journalist, forfatter og foreleser. www.thetravelinspector.no har reiselivsstoff fra utlandet. For reiser i Norge: Følg reisebloggen www.toppenavnorge.no

Posted on 31. august 2010, in Fotball, Sport. Bookmark the permalink. Legg igjen en kommentar.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google+-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google+ konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this: